Su Kaçağının Tespit Edilme Yöntemleri

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber eskiden günlerce süren su tesisatı kaçakları ve arızaları günümüzde kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Teknolojideki yetersizlikler nedeniyle insan gücüne bağlı olarak gerçekleşen tamir ve tespit işlemi, sizlere oldukça yoğun masraf ve zahmet çıkarmaktaydı.

Kaçağın Tespit Edilmesi için İzlenen Yöntemler

  1. Termal Kamera ile Kaçağın Bulunması
  2. Akustik Dinleme Cihazı ile Su Kaçağının Bulunması

Teknolojik olarak su kaçağı bulma 2 yöntemle yapılır. Firmamız bu iki yolla hizmet vermektedir.

Akustik Dinleme Cihazı ile Tespit İşlemi ?

Kaçağın yerini su tesisatına basılan basınçlı su ile çıkardığı ses ile noktasal bulma işlemidir.

Üzeri beton ve seramiklerle örtülü olan su borularına ulaşmak için kırma dökme işlemi yapılır ve gelişigüzel kırılan yerlerin altında arızalı boru aranırdı.

Kırma dökme işlemi rastgele gerçekleştiğinden birçok kez, sağlam olan su borularında zarar görür ve tespit, tamir işlemi için harcadığınız enerji ve para iki katına çıkardır.

Elde olmayan nedenlerle sizlere oldukça zaman kaybettiren bu sorunlar, çağımızda yaşanan altın değerindeki gelişmeler sayesinde ortadan kalkmış ve kısa süre içerisinde ortadan kalkan işlemler haline gelmiştir.

Üstelik teknolojinin son harikası cihazları sayesinde kırmadan dökmeden! Evet yanlış okumadınız, eskiden evinizi savaş alanına dönüştüren kırma dökme işlemleri artık kullanılmamaktadır.

Termal Kamera ile Su Kaçağının Bulunması İşlemi ?

Akustik dinleme cihazının bulamadığı kaçakları termal kamera sayesinde noktasal olarak sıcaklığı ele alarak bulma yöntemidir.

Su tesisatı sisteminde su kaçağı meydana gelen arızalar oldukça ciddi problemler olduğundan tek başınıza mücadele etmeniz pek mümkün görülmemektedir. Bu nedenle profesyonel bir yardım almanız sizlerin yararına olacaktır. İstanbul kırmadan dökmeden, su tesisatı arızalarını gideren firmamız, en zahmetli su tesisatı sorunlarınızı bile dakikalar içerisinde tamir etmektedir. Su tesisatı arızalarının tamamında sizlerin yanında yer alarak sizleri kısa süre içerisinde bu zahmetli ve masraflı işlerden kurtaran firmamız, sizlere bir telefon kadar yakındır. İletişim bölümünde yer alan telefon numaralarından ulaşabileceğiniz ve randevu oluşturabileceğiniz su tesisatçı firmamız, alanında uzman sertifikalı tesisatçı kadrosuyla İstanbul’da bulunan bütün ilçe ve semtlere servis imkanı sunmaktadır. İstanbul’un tamamına aynı gün içerisinde servis imkanı sağlayan firmamız, sabit fiyat garantisi de vermektedir.

İstanbul ve Tüm ilçelerinde Su Kaçağında Lideriz..

Su kaçağı bulma hizmetinde Kurulduğumuz yıldan bu yana kullandığımız yöntem ve yaptığımız işler nedeniyle İstanbulluların en çok tercih edilen su tesisatçı firması olmuş durumdayız. İstanbulluların gönlünde taht kuran firmamız, sizleri işi bilmeyen sokak aralarında eski usul tekniklerle işlem sağlayan kişi ve kurumlardan uzak durmanız yönünde uyarmaktadır. Özellikle meydana geldiği yer bakımından erken müdahale edilmesi gereken sorunlar karşısında hiç zaman kaybetmemeniz ve alanında uzman kadrosuyla firmamızı aramanızda sizler için yarar olacaktır.Bir Cevap Yazın